Keře listnaté - opadavé

(podle botanických jmen)

 
1. Acer ginnala javor ginnala
2 Acer palmatum javor dlanitolistý
3. Akebia quinata akébie pětičetná
4. Amelanchier lamarckii muchovník Lamarckův
5. Amorpha fruticosa netvařec křovitý
6. Aralia elata arálie štíhlá
7. Aronia melanocarpa arónie černoplodá
8. Berberis julianae  
9. Berberis thunbergii ´Atropurpurea´ dřišťál Thunbergův
10. Berberis thunbergii ´Atropurpurea Nana´ dřišťál Thunbergův
11. Berberis thunbergii ´Green Carpet´ dřišťál Thunbergův
12. Berberis thunbergii ´Admiration´ dřišťál Thunbergův
13. Berberis thunbergii ´Erecta´ dřišťál Thunbergův
14. Berberis thunbergii ´Red Pillar´ dřišťál Thunbergův
15. Betula nana bříza trpasličí
16. Buddleja alternifolia komule střídavolistá
17. Buddleja davidii komule Davidova
18. Buxus sempervirens zimostráz obecný
19. Buxus sempervirens  ´Elegantissima´ zimostráz obecný
20. Calluna vulgaris vřes obecný
21. Calluna vulgaris ´ Beoley Silver ´ vřes obecný
22. Calluna vulgaris - kul. vřes obecný
23. Caragana arborescens  čimišník stromovitý
24. Caryopteris x clandonensis ořechokřídlec klandonský
25. Caryopteris x clandonensis ´Variegata´ ořechokřídlec klandonský
26. Caryopteris x clandonnensis ´White Suprice´ ořechokřídlec klandonský
27 Celastrus orbiculatus zimokeř okrouhlolistý
28 Cercis siliguastrum zmarlika jidášova
29 Clematis alpina ´Pink Flamingo´  
30 Clematis alpina Śtolwijk Gold´  
31 Clematis montana plamének horní
32 Clematis tangutica plamének tangutský
33 Clematis tangutica ´Golden Tiara´ plamének tangutský
34 Clematis viticella plamének vlašský
35 Clematis plamének
36. Cornus alba svída bílá
37 Cornus alba ´Elegantissima´ svída bílá
38 Cornus alba ´Spaethii´ svída bílá
39 Cornus canadensis dřín kanadský
40 Cornus mas dřín obecný
41 Cornus sanquineum svída krvavá
42 Cornus stolonifera svída výběžkatá
43 Corylus avellana líska obecná
44 Corylus avellana ´Concorta´ líska obecná
45 Corylus avellana ´Red Majestic´ líska obecná
46 Cotinus coggygria ´Royal Purple´ ruj vlasatá
  Cotinus coggygria ´Young Lady´ ruj vlasatá
47 Cotoneaster dammeri skalník Dammerův
48 Cotoneaster skalník
49 Cydonia oblonga kdouloň obecná
50 Cytisus scoparius janovec metlatý
51 Cytisus ´ Boskop Ruby´ janovec metlatý
52. Daphne mezereum lýkovec jedovatý
53 Deutzia  x hybrida trojpuk
54 Deutzia amurensis trojpuk
55 Deutzia trojpuk
56 Eleagnus angustifolia hlošina úzkolistá
57 Eleagnus commutata hlošina stříbrná
58 Erica carnea vřesovec pleťový
59 Eounymus alatus ´Compactus´ brslen křídlatý
60 Euonymus europeus ´Albifructus´ brslen evropský
61 Euonymus fortunei ´Emeraland Gold´ brslen Fortuneův
62 Forsythia x  intermedia zlatice prostřední
63 Forsythia x intermedia ´Nana´ zlatice prostřední
59. Hamamelis x intermedia ´Jelena´ vilín prostřední
60 Hedera helix břečťan popínavý
61 Hedera helix ´Arborescens´ břečťan popínavý
62 Hedera helix ´ Crenata´ břečťan popínavý
63 Hedera helix ´Erecta´ břečťan popínavý
64 Hedera helix Mint Kolibri břečťan popínavý
65. Hibiscus syriacus ibišek syrský
66. Hippophae rhamnoides rakytník řešetlákový
67. Hippophae rhamnoides ´Botanica´ rakytník řešetlákový
68. Hippophae rhamnoides ´Hergo´ rakytník řešetlákový
69. Hippophae rhamnoides ´Krasavice´ rakytník řešetlákový
70. Hippophae rhamnoides ´Leikora´ rakytník řešetlákový
71. Hippophae rhamnoides Sirola                     rakytník řešetlákový
71. Hippophae rhamnoides ´Sluníčko´             rakytník řešetlákový
72. Hippophae  rhamnoides opylovač rakytník řešetlákový
73. Hydrangea arborescens hortenzie stromečkovitá
74. Hydrangea macrophylla hortenzie velkolistá
75 Hydrangea paniculata ´Phantom´ hortenzie latnatá
76. Hydrangea paniculata ´Grandiflora´ hortentie latnatá
77. Hydrangea petiolaris hortenzie řapíkatá
78. Hydrangea quercifolia hortenzie dubolistá
  Hypericum androsaemum třezalka bobulovitá
79 Chaenomeles japonica kdoulovec japonský
80. Ilex aquifolium cesmína ostrolistá
81. Laburnum anagyroides štědřenec odvislý
82. Ligustrum ovalifolium ptačí zob vejcolistý
83. Ligustrum vulgare ptačí zob obecný
84 Lonicera kamtschatica zimolez kamčatský
85. Lonicera xylosteum zimolez pýřitý
86 Lycium chinens kustovnice čínská
87. Magnolia x soulangeana  
88. Mahonia aquifolium mahonie ostrolistá
89. Mespilus germanica mišpule obecná
90. Pachysandra terminalis pachysandra klasnatá
91. Parthenocissus tricuspidata loubinec trojhrotý
92. Parthenocissus quinquifolia loubinec pětilisty
93. Philadelphus coronarius pustroryl věncový
94. Philadelphus coronarius ´White Rockˇ pustoryl věncový
95.  Philadelphus x virginalis ´Minessota Snowflake´ pustoryl panenský
96. Physocarpus opulifolius tavola kalinolistá
97. Physocarpus opulifolius ´Darts Gold´ tavola kalinolistá
98. Physocarpus opulifolius ´Diabolo´ tavola kalinolistá
99. Potentilla fruticosa mochna křovitá
100. Prunus laurocerasus vavřínovec lékařský
101. Prunus spinosa slivoň trnka (trnka obecná)
102. Pyracantha coccinea hlohyně šarlatová
103 Rhamnus frangula krušina olšová
103. Rhamnus frangula ´Fine Line´ krušina olšová
104. Rhus typhina škumpa ocetná
105. Ribes alpinum meruzalka horská
106 Ribes alpinum ´Pumila´ meruzalka horská
107. Ribes aureum meruzalka zlatá
108. Ribes sanquineum meruzalka krvavá
109. Robinia hispida  
110. Robinia x holdtii  
111. Rosa canina růže šípková
112. Rosa multiflora růže mnohokvětá
113. Rosa pomifera ´Karpatia´ růže dužnoplodá
114. Rosa rugosa růže svraskalá
115. Rosa - pokryvná  
116. Rubus frutisosa ostružiník křovitý
117. Rubus ideaus ostružiník maliník
  Salix - obecně  
118 Salix aurita S 410 vrba ušatá
119. Salix babylonica ´Crispa´ vrba babylonská
120 Salix caprea S 026 vrba jíva
121 Salix caprea x muscina S 171 kříženec vrby jívy a vrby mechovité
122. Salix daphnoides S 029 vrba lýkovcová
123. Salix x erdingeri S 010 vrba Erdingerova
124. Salix x triandra S 263 vrba trojmužná
125. Salix  x erythroflexuosa vrba argentinská (kroucená)
126. Salix hastata ´Wehrhahnii´ vrba šípová
127 Salix integra ´Pendula´ vrba japonská (celolistá)
128. Salix integra ´Hakuro Nishiki´ vrba japonská (celolistá)
129 Salix irrorata S 005 vrba ojíněná
130 Salix lucida S 175 vrba lesklá
131. Salix medemii S 011 vrba egyptská
132 Salix medemii S-012 vrba egyptská
  Salix nigricans S 177 vrba černající
133 Salix purpurea vrba nachová
  Salix x dichroa S 224 vrba pestrá
134 Salix x pontederana S 173 v. nachová x v.popelavá
135 Salix triandra ´Semperflorens S 430 vrba trojmužná (stálekvetoucí)
136 Salix viminalis S 102 vrba košařská
137. Salix rosmarinifolia vrba rozmarýnolistá
138. Salix x vandensis x wind S 004 vrba kříženec vrby popelavé a černající
139. Sambucus nigra ´Black Lace´ bez černý
140. Sambucus nigra ´Black Beauty´ bez černý
141 Sambucus nigra ´Luteovariegata´ bez černý
142. Sambucus racemosa ´Suterland´ bez hroznatý
143. Spiraea x bumalda ´Antony Waterer tavolník nízký
144. Spiraea x bumalda ´Litlle Princes´ tavoník nízký
145. Spiraea salicifolia  
146 Staphylea pinnata klokoč zpeřený
147. Stephanandra incista ´Crispa´ korunatka klanná
148. Symphoricarpos albus pámelník bílý
149. Symhporicarpos orbiculatus pámelník okrouhlý
150. Symphoricarpos x chenaultii ´Hancock´ pámelník Chenaultův
151 Syringa meyerii ´Palibin´ šeřík meyerův
152 Syringa otawensis šeřík otavský
153. Syringa vulgaris šeřík obecný
154 Vaccinum corymbosum borůvka chocholičnatá
155. Vaccinum macrocarpon klikva velkoplodá
156. Vaccinum vitis - ideae brusinka obecná
157. Viburnum lantana kalina tušalaj
158 Viburnum opulus kalina obecná
159 Viburnum plicatum ´Watanabe´ kalina japonská
160. Viburnum rhytidophyllum kalina
161. Weigela florida ´Nana Variegata´ vajgélie
162 Weigelia x hybrida ´Eva Radke´ vajgélie
   
   
   
   

Sorbopyrus auricularis ´Tatarka´

hruškojeřáb (hrušeň obecná x jeřáb muk)

Sorbus sp. (S. aucuparia x Crataegus sangouinea)

jeřáb ˇGranátový´